Loading

Dünyanın İlk Akıllı Saati

Dünyanın ilk akıllı saati, 1972 yılında Hamilton Watch Company tarafından geliştirilen Pulsar modelidir. Hareketli parçalar kullanılarak hazırlanan Pulsar akıllı saat, tamamen mekanik donanıma sahiptir. Ayrıca dünyanın ilk LED ışıklı gösterge ekranına sahip olan saat tasarımı Pulsar modelidir.

Akıllı Saatlerin Özellikleri ve İşlevleri

Akıllı saatin icadı sonrasında teknolojik yeniliklerle özellikleri zenginleşir. Bluetooth bağlantı özelliği bulunan akıllı saatler, en basit sistemli akıllı telefonlarla bile bağlantı kurar.

Tablet ve akıllı telefonlarla bağlantı kuran bu saatlerde GPS konum takibi, arama cevaplama ve reddetme, çağrı başlatma, mesaj görüntüleme ve bildirimleri görme gibi işlevler yer alır.

Akıllı saatlerle doğrudan çağrıları cevaplamak ve karşı tarafla görüşmek mümkündür. Adım ölçer, spor sayacı, hatırlatıcı, alarm, tansiyon ve nabız ölçer gibi özellikler her cihazda yer alır.

Uzun süreli batarya desteği sunan akıllı saatlerde müzik dinleme ve yönetme özellikleri öne çıkar. Kulaklık ya da cihazdan çalan müziğin değiştirilmesi ve ses ayarlarının gerçekleşmesi için akıllı saatlerin kullanılması yeterlidir.

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Security Code

Yorumlar

Hangay Saat
27.02.2024

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!